„VITAJTE V SIENI SLÁVY PETRA DULU “
Milí priatelia,
chcel by som si s Vami na chvíľu zaspomínať na umelca, ktorý už medzi nami nie je, ale určite by si zaslúžil tu stáť medzi tými, ktorí preslávili naše mesto doma, aj vo svete.
Volal sa PETER  DULA a so skupinou VESLÁRI - THE ROWERS preslávil hudobný žáner, ktorý mu bol najbližší, country music, po celom svete.
V r.2007 spolu so skupinou získali od Europen Country Music Assotiation vo veľkej svetovej konkurencii neuveriteľných 6 hlavných cien, vrátane najprestížnejších - Umelec roka, Skupina roka, Pieseň roka.
Na čele európskych country hitparád kraľovali niekoľko týždňov v priebehu rokov 2006 až 2008 jeho 3 skladby.
Ako prvý a zatiaľ jediný Slovák stál na doskách najprestížnejšej country scény v Nashville v Grand Ole Opry, kde si zaspieval duet s nositeľom ceny Grammy Joe Diffiem.
Mal rád ľudí , bol k nim úprimný a skromný,rozdával sa do poslednej chvíle a mal pred sebou veľké ciele, ale zákerná choroba mu ich prekazila 10.októbra 2009 vo veku 28 rokov.
Za svoj krátky život dokázal viac , ako iní , lebo mal v sebe veľké srdce bojovníka a s pomocou svojich najbližších a priateľov dokázal dlho odolávať zákernej chorobe . Hudba mu bola všetkým, dávala mu nádej , zmysel života , ukazovala mu cestu po ktorej má ísť a na tej ceste zanechal za sebou veľkú stopu. Ostal v srdciach ľudí, čo sa s ním mali možnosť osobne spoznať a jeho dobrota a láskavosť ich urobila lepšími ľudmi .
Aby v našich spomienkach ostal navždy , od 16.decembra minulého roku , kedy bol uskutočnený spomienkový koncert - POCTA PETROVI , bude udeľovaná cena - COUNTRY HUDOBNÁ  SIEN  SLÁVY  PETRA  DULU a za rok 2009 ju získali - Michael LONSTAR z Poľska a Allan MIKUŠEK.
ČESŤ JEHO PAMIATKE !
LACO  SASÁK , Petrov priateľ a spoluzakladateľ skupiny VESLÁRI
Peter je naďalej v našich spomienkach a v srdciach, lebo jeho život je pre nás večnou inšpiráciou a výzvou . Výzvou, aby sme boli lepšími, aby sme si uvedomili to šťastie, ktoré máme, keď môžme ďalej kráčať po tejto hrboľatej, ale krásnej zemi.
"Peter je hrdinom country..." (Joe Diffie)
"Stretnutia s Petrom nás urobili lepšími..." (Billy Yates)

Súčasťou ceny je aj Petrova gitara Martin , ktorá sa volá PETROVA PUTOVNÁ GITARA a umelci, ktorí získajú túto prestížnu cenu ju majú právo užívať nasledujúci rok . Túto gitaru darovali v auguste minulého roku Petrovi na najväčšom európskom country festivale vo Visagine v Litve, kde kapelník Veslárov pri neprítomnosti Petra osobne ju prevzal od organizátorov tohto festivalu ako znak úcty tomuto nášmu veľkému umelcovi. Táto gitara je o to vzácnejšia, že Peter na nej hrával do posledných dní, kým nás neopustil.
Je pre nás veľkým zadosťučinením a povzbudením , že tento koncert a aj udelenie ceny  Petra Dulu boli pre fanúšikov p o ľ s k e j country hudobnej scény UDALOSTOU ROKA a osobne sme si túto cenu boli minulí týždeň vo Waršave na Galakoncerte poľských country hviezd prevziať. Aj za PETRA...